Home School Overview CBSE Results Phone : +91-011-26142270, +91-011-26149008Email : info.vv@tagoreint.com
IGNITED MINDS(VI-XII)-January 2020

 

WINNER-PRAGATI HOUSE

 

1.

Mohd. Wafi Yousuf

VIII A

2

Shashwat Karn

VIII C

3.

Vitthal Rao

XI A

4.

Suyash Chitre

XI D

 

 2nd POSITION-SHAKTI HOUSE

 

1.

Sakina Nadeem

VII C

2

Vaishnavi Pandey

VIII A

3.

Aadityan

IX A

4.

Yash

XI C

3rd POSITION-EKTA HOUSE

 

1.

Pritika Dhawan

VI C

2

Kaizan

VII B

3.

Ansh Bajaj

XI C

4.

Arsh Misra

XI D

 

Doodling Competition (VI-VIII): 24 December 2019
 
 
WINNER :EKTA HOUSE
 
 

1.

Kimi

VII C

2.

Teesha Singh

VIII C

 
 
2nd POSITION :SHANTI HOUSE
 

1.

Vanshaz Chaudhary

VII A

2.

Abhilash Pradhan

VII A

 
 
 3rd POSITION :SHAKTI HOUSE
 
 

1.

Sanjeev Kumar

VII B

2.

Kavya

VII C

 
 
AD ACT (IX-XII) : 24 December 2019

 

WINNER :PRAGATI HOUSE

 

1.

Prajwal Prakash

XI B

2.

Namya Chabbra

IX B

3.

Prabhjot Singh Khandpur

XII A

4.

Daksh Dogra

XI B
5.

Tanish Chaudhary

IX A
6.

Ieshaan Awasthi

XI C

 

2nd POSITION :SHANTI HOUSE 

 

1.

Adhirath Maitra

XI B

2.

Anisha Arya

XI D

3.

Niharika

IX C

4.

Rohin Sarin

XI C
5.

Saransh Madan

XI A
6.

Vaishnavi Pandey

X C

 

3rd POSITION :EKTA HOUSE 

 

1.

Hasheem Yamin

XI C

2.

Sonakshi Ganguli

X C

3.

Aditya Kabu

XI C

4.

Samarth Bagga

XI C
5.

Viven Solanki

XI A
6.

Pratyush Saini

IX C

 

MOVIE MAKING (IX-XII)-21 October 2019

 

WINNER - PRAGATI HOUSE

 

1.

Dhruv Bahri

XII B

2.

Anshika Bhatnagar

XII B

3.

Daksh Dogra

XI B

4.

Chaitanya Mahajan

XI A

2nd POSITION - EKTA HOUSE

 

1.

Aditya Kabu

XI C

2.

Suhana Mehta

X A

3.

Sarthak Bagga

IX C

4.

Kashvie Sharma

IX B

 

3rd POSITION - SHANTI HOUSE

 

1.

Krishh Chhabra

XI A

2.

Konark Wadhwa

XI B

3.

Adhirat Maitra

XI B

4.

Rohin Sarin

XI C

 

Character Portrayal (VI-VIII)-18 October 2019

 

WINNER- SHAKTI HOUSE

 

1.

Gunmay Rakhyani

VIII B

2.

Saivansh Kwatra

VIII C

 

 2nd POSITION- EKTA HOUSE

 

1.

Navya Sharma

VIII C

2.

Saiansh Kwatra

VIII C

 

3rd POSITION- SHANTI HOUSE

 

1.

Anishka Bhardwaj

VI C

2.

Aadya Kamath

VII B

Laghu Natika (Classes VI-VIII) – 09 September 2019

 

WINNER- EKTA HOUSE

 

1.

Akhil Srivijay

VIII C

2.

Siya Aneja

VIII C

3.

Vrinda Arora

VIII C

4.

Khushi

VI C

5.

Ada Arora

VI C

6.

Saiansh Kwatra

VIII A

7.

Rohan Sharma

VII B

8.

Samyata Kain

VII C

9.

Rubani Malhotra

VII B

10.

Angad Harmohan Singh

VII C

11.

Achintya

VIII B

 

2nd POSITION- SHAKTI HOUSE

 

1.

Saivansh Kwatra

VIII C

2.

Kushagra Goyal

VIII B

3.

Sidharth Mehta

VIII B

4.

Arushi Sehmbey

VIII C

5.

Bismun

VIII B

6.

Kavya Anand

VII B

7.

Simra Farooqi

VI A

8.

Tanish Tiwari

VI C

9.

Tvisha Mehta

VI C

10.

Gunmay

VIII B

11.

Amber Firdaus

VII C

 

3rd POSITION- PRAGATI HOUSE

 

1.

Wafi Yousuf

VIII A

2.

Rhea Luthra

VIII C

3.

Shlok Kumar

VI A

4.

Saira Bhateja

VIII A

5.

Ayush Malhotra

VIII A

6.

Sarika Parashar

VIII A

7.

Harnoor Kaur

VI C

8.

Siya Amla

VIII C

9.

Mansha Taneja

VII C

10.

Aishaani Singh

VIII C

 

Hasya Kavi Sammelan (Classes IX-XII) – 09 September 2019

 

WINNER- SHAKTI HOUSE

 

1.

Sabhya Arora

IX A

2nd POSITION- EKTA HOUSE

 

1.

Aditya Kabu

XI C

 

3rd POSITION- SHANTI HOUSE

 

1.

Aditya Malhotra

X B

 

Fusion competition (Classes VI-XII) – 14 August 2019

 

WINNER- SHAKTI HOUSE

 

1

Radhika Mishra

XI B

2

Yatharth Kaul

XII A

3

Purvani Sobti

X C

4

Siddharth

VIII B

5

Akshat B. Wadhwa

X B

6

Manan Sobti

XI D

7

Lakshay

IX B

8

Sanjeev Kumar

VII B

9

Manya Kamath

X A

10

Kavya

VII B

11

Vania Kapoor

XI A

12

Drishya

XII B

13

Aditi

X B

14

Manya Batta

X C

15

Rahil Kapoor

XII B

2nd POSITION- SHANTI  HOUSE

 

1

H.Shweta

XI A

2

Khushi Kaushik

XI B

3

Sharon Malsawmkimi

VII C

4

Priyanka Kalita

VII C

5

Navya Swarnakar

IX C

6

Shaivi Shewaramani

X A

7

Sarohi Sharma

XII B

8

Jiya Sharma

IX B

9

Adya Kamath

VII B

10

Samyak Chaudhary

X B

11

Nakul Bajaj

VIII C

12

Parth Kathuria

XI A

13

Vanshaz Chaudhary

VII A

14

Trisha Sood

IX C

15

Adhirath Maitra

XI B

 

3rd POSITION- PRAGATI  HOUSE

 

1

Lakshita Arora

X C

2

Namya Sharma

XI A

3

Ananya Sachdev

X C

4

Amaira Chawdhary

VII B

5

Jhanvi Kumar

IX C

6

Vishishtha Kumar

XI D

7

U.Sai Sruti

XI B

8

Anshika Bhatnagar

XII B

9

Chetan Verma

X B

10

Eshaan Pratap Singh

XII C

11

Srishti Kumar

XII C

12

Tanish Kaushik

X B

13

Ahaana

VI A

14

Prajwal Prakash

XI B

15

Aarohi Joshi

XII B

 

Debate competition (Classes IX-XII) -26 July 2019

 

 WINNER-  SHAKTI HOUSE

 

1.

Aadhithyan Subramanian

IX A

2.

Snigdha Soti

XII D

 

2nd POSITION- PRAGATI HOUSE

 

1.

Adya Agarwal

X C

2.

Ritvik Chaturvedi

XII C

 

3rd POSITION - EKTA HOUSE 

 

1.

Rishab Khanna

XII C

2.

Vaishnavi Pandey

X C

 

Debate competition (Classes VI-VIII) -26 July 2019
 
 
WINNER-  PRAGATI HOUSE
 
 

1.

Zahra ShirpurwaLa

VI C

2.

Feuli Badoni

VII B

3.

Aaishini Singh

VIII C

 
 
2nd POSITION- SHAKTI HOUSE
 

1.

Sakina Nadeem

VIII C

2.

Vaishnavi Aggarwal

VIII A

3.

Amber Firdaus

VII C

 
2nd POSITION - SHANTI HOUSE
 
 

1.

Taran Saxena

VII C

2.

Abhimanyu Kumar Singh

VII C

3.

Rupsha Rajib Ghosh

VIII C

 
 
3rd POSITION - EKTA HOUSE
 
 

1.

Chavvi Sharma

VI B

2.

Pritika Dhawan

VI C

3.

Navya Sharma

VIII C