Cricket (Senior Boys) – July 2019

WINNER – SHANTI HOUSE

1.

SAMBHAV GROVER

X A

2.

ROHIN SARIN

XI C

3.

CHARNIT SINGH BHATIA

XI A

4.

ROHAN KUMAR

XI C

5.

PARTH BHATIA

IX B

6.

DEVANSH CHOUDHARY

XII B

7.

NEEV SWARNAKAR

XII C

8.

PRANAV ANAND

XI A

9.

PRANAV MARWAH

XII C

10.

SHAURYA

IX C
11.

RAHUL DHAND

XII B

 

 Basketball (Senior Girls)-July 2019

WINNER-SHANTI HOUSE 

1.

ANISHA ARYA

XI D

2.

PEEHU BHARDWAJ

XI B

3.

UDAMAYA MISHRA

IX A

4.

SNEHA GHARU

XII B

5.

SIA CHANDOK

X C

6.

ANIKA MENDIRATTA

X A

 

 Volleyball (Mixed)-July 2019

WINNER-SHANTI HOUSE 

1.

PRANAV MARWAH

XII C

2.

ARYAN SINGH

XII C

3.

ANSHUL TICKOO

X A

4.

PEEHU BHARDWAJ

XI B

5.

NAVYA SWARNAKAR

IX C

6.

DEVANSH CHOUDHRY

XII B

 

Basketball (Senior Boys)–July 2019 

WINNER-PRAGATI HOUSE 

1.

DEV ANAND

XII A

2.

EASHAAN PRATAP SINGH

XII C

3.

RITVIK CHATURVEDI

XII C

4.

DAKSH DOGRA

XI B

5.

MANIK KATHURIA

XII A

6.

TANISH KAWSHI

X B

7.

NORBU

IX C

8.

PRANAY KAINTH

IX A

 

 Football ( Senior Boys)-July 2019

WINNERS-EKTA HOUSE 

1.

MAALAV

IX A

2.

NISCHAY

X B

3.

UDBHAV ASTHANA

XI A

4.

JATIN

XII A

5.

ANUVRAT SUNIL

XI C

6.

ROHIT DEY

XII C

7.

MUNG

XII B

8.

JASH

X A

9.

ADITYA KABU

XI C

10.

RIMUKSH KANSAL

XII C

Badminton (Senior Mixed)

WINNER-EKTA HOUSE 

1.

SMRITI CHARBBRA

XII A

2.

RAJAT

X B

Table Tennis (Senior Mixed) 

WINNERS-SHAKTI HOUSE 

1.

SAMARTH ARORA

XII A

2.

GUNGUN KALRA

XI A

3.

NEIL GUPTA

X C

Volleyball (Jr. Mixed)-May 2019

Winner: PRAGATI HOUSE

1.

Wafi Yousuf

VIII A

2.

Nitin Ekka

VIII B

3.

Pranay Kainth

VIII B

4.

Sarim Sattar

VIII A

5.

Sarika Parashar

VIII A

6.

Abhisumath

VIII B

7.

Avni

VII B

 Cricket (Jr. Boys)-May 2019

Winner: SHANTI HOUSE 

1.

Rakshit Tokas

VIII B

2.

Madhav Poddar

VIII C

3.

Armeet Singh

VIII B

4.

Satchit Joshi

VIII B

5.

Krrish Jain

VIII A

6.

Pranav Khanna

VIII A

7.

Harshit

VIII A

8.

Rishabh Dutt

VIII B

9.

Mehul Gupta

VIII A

10.

Arnav Bahri

VII B

 Football (Jr. Boys)-May 2019

Winner: SHANTI HOUSE

1.

Krrish Jain

VIII A

2.

Satchit Joshi

VIII B

3.

Shreyas Menon

VIII A

4.

Arnav Bahri

VII B

5.

Rishabh Dutt

VIII B

6.

Anand Krishna

VI B

7.

Armeet Singh

VIII B

8.

Samarth

VIII C

9.

Priyanshu

VI B

10.

Parth

VII A

 Table Tennis (Jr. Mixed)-May 2019

Winner: SHANTI HOUSE 

1.

Vaanya Kalra

VIII C

2.

Aditya Mathur

VI C

Basketball (Jr. Boys)-May 2019 

Winner: PRAGATI HOUSE 

1.

Wafi Yousuf

VIII A

2.

Nitin Ekka

VIII B

3.

Pranay Kainth

VIII B

4.

Rohit Choudary

VI C

5.

Afraz Shaik

VI A

6.

Rashil

VII C

7.

Vaibhav Kalia

VIII B

Basketball (Jr. Girls)-May 2019 

Winner: EKTA HOUSE 

1.

Ashnoor Kaur

VIII B

2.

Avanya Sharma

VIII C

3.

Sia Aneja

VIII C

4.

Riddhi

VIII C

5.

Hiya Singh

VIII C

6.

Shivangi Kashyap

VIII B

 Badminton (Jr. Mixed)-May 2019

 Winner: PRAGATI HOUSE

 

1.

Ananya Ahuja

VIII B

2.

Arush

VII A