Volleyball (Sr. Mixed)-August 2017

Winner: PRAGATI HOUSE

1.

Saurabh Sethi

XII C

2.

Kushpreet Singh Kohli

XI A

3.

Kartikay Gupta

XI A

4.

Devansh Kaushik

XI D

5.

Pragun Tanwar

X A

6.

Dev Anand

X B

7.

Prarthan Bhatta

IX A

8.

Kanika Juneja

X A

9.

Yukti Sharma

X A

Cricket (Sr. Boys)-August 2017

Winner: PRAGATI HOUSE

1.

Shreyas Hariharan ( C)

XII A

2.

Kushpreet Singh Kohli (V.C)

XI A

3.

Kartikay Gupta

XI A

4.

Danish Sattar

IX A

5.

Ieshaan Awasthi

IX A

6.

Ishan Saxena

XI C

7.

Aryan Pandita

IX A

8.

Devansh Kaushik

XI D

9.

Sparsh Tanwar

IX A

10.

Arsalan Makhdoomi

X B

11.

Jayaditya Rakhyani

X B

Football (Sr. Boys)-August 2017

Winner: PRAGATI HOUSE

1.

Sushant Chauhan(C)

XII A

2.

Arsalan Lakhdoomi

X B

3.

Jayaditya Rakhyani

X B

4.

Aditya Sharma

XI A

5

Manik Kayhuria

X B

6

Ayan Bajpai

XI D

7.

Gerain Bose

XI C

8.

Vidur

XI C

9.

Tanay

IX B

10.

Saurabh Sethi

XII C

Table Tennis (Sr. Boys)-August 2017

Winner: EKTA HOUSE

1.

Ansh Bajaj

IX C

2.

Abhinav Nagpal

XII A

Table Tennis (Sr. Girls)-August 2017

Winner: SHANTI HOUSE

1.

Aarushi Rawat

XII D

2.

Loein Attri

X C

3.

Anisha Arya

IX B

Table Tennis (Sr. Mixed Doubles)-August 2017

Winner: SHANTI HOUSE

1.

Vaibhav Aggarwal

XII C

2.

Dhruv Bhatt

XII D

3.

Aarushi Rawat

XII D

4.

Anisha Arya

IX B

Basketball (Sr. Girls)-August 2017

Winner: PRAGATI HOUSE

1.

Rhea Sharma

XII B

2.

Ishana Agarwal

XI A

3.

Hadiya Yousuf

XI A

4.

Kanika Juneja

X A

5.

Gurleen Ahluwalia

IX A

6.

Prarthana Bhatta

IX A

7.

Yukti Sharma

X A

Basketball (Sr. Boys)-August 2017

Winner: PRAGATI HOUSE

1.

Harmehar Singh

XI B

2.

Aditya Sharma

XI A

3.

Eashaan Pratap Singh

X C

4.

Dev Anand

X B

5.

Daksh Dogra

IX C

6.

Ayan Bajpai

XI D

7.

Ieshaan Awasthi

IX A

Badminton (Sr. Girls)-August 2017

Winner: SHAKTI HOUSE

1.

Jiya Arora

IX C

2.

Devyani Menon

IX A

Badminton (Sr. Boys)-August 2017

Winner: SHANTI HOUSE

1.

Varun Nair

X C

2.

Mehul Gulati

X C

Badminton (Sr. Mixed Doubles)-August 2017

Winner: EKTA HOUSE

1.

Ayush Kulshreshtha

XII A

2.

Manya Deshpande

X B

3.

Manik Rawat

IX C

4.

Jeevisha Rawat

IX C

Volleyball (Jr. Mixed)-May 2017

 

Winner: SHAKTI HOUSE

 

1.

Manya Batta

VIII C

2.

Shaurya Choithani

VIII C

3.

Raghav Yadav

VIII B

4.

Sehaj Sikka

VIII C

5.

Sanchit Kumar

VIII A

6.

Neil Gupta

VIII A

7.

Shlok Rana

VII A

8.

Lakshay Singh

VII A

9.

Aryan

VII A

10

Chirag Agarwal

VIII B

 

 Cricket (Jr. Boys)-May 2017

Winner: EKTA HOUSE

 

1.

Aditya Bohra

VIII-A

2.

Arush Kumar

VIII-C

3.

Siddhant Chawla

VIII-C

4.

Aditya Talwar

VII-B

5.

Yash Kumar

VIII-A

6.

Akhil Burra

VI-C

7.

Aryan Chawla

VII-C

8.

Mohammad Salman

VIII-C

9.

Akshat Sharma

VII-A

10.

Joydeep Singh

VII-C

11.

Akshat Mansingh(Sub)

VII-A

12.

Pradyumna Bendigeri(Substitute)

VII-A

 
Football (Jr. Boys)-May 2017 

Winner: PRAGATI HOUSE

 

1.

Aarav Sehrawat

VIII C

2.

Arnav Rajpal

VI C

3.

Aryan Kalra

VI C

4.

Hriday Rajesh

VIII C

5

Nikhil Piplani

VIII A

6

Manan Singh

VIII A

7.

Tanish Kaushik

VIII A

8.

Arsh Bhasin

VIII C

9.

Nitin Ekka

VI B

10.

Ayush Chauhan(Sub)

VII B

11

Aryaman Sharma(Sub)

VII B

 

 
Table Tennis (Jr. Boys)-May 2017 

Winner: SHANTI HOUSE

 

1.

Varun Swaminathan

VIII C

2.

Armeet Singh (sub)

VI B

3.

Abhinav Mark khajur (sub)

VIII A

 
Table Tennis (Jr. Girls)-May 2017 

Winner: SHAKTI HOUSE

 

1.

Shaurya Choithani

VIII C

2.

Bhispar(sub)

VI C

 
Table Tennis (Jr. Mixed)-May 2017 

Winner:SHANTI HOUSE

1.

Anika Mehndiratta

VIII C

2.

Varun Swaminathan

VIII C

3.

Vaanya Kalra(sub)

VI C

4.

Abhinav Mark-Khajur (sub)

VIII A

 
Basketball (Jr. Girls)-May 2017 

Winner: SHAKTI HOUSE

1.

Purvani Sobti

VIII C

2.

Manya Batta

VIII C

3.

Shaurya Choithani

VIII C

4.

Ananya Achaya

VIII C

5.

Lavanya Sharma

VIII A

6.

Krittik Motwani (sub)

VIII B

7.

Simran Vohra(sub)

VII C

8.

Medha Gupta(Sub)

VII C

9.

Sanya Anand(Sub)

VIII C

 

 
Basketball (Jr. Boys)-May 2017 

 Winner: EKTA HOUSE

1.

Aditya Talwar

VII B

2.

Vaibhav Gautam

VII B

3.

Neerat Singh

VIII B

4.

Shaurya Mathur

VIII A

5.

Sarthak Gaba

VIII C

6.

Navanshu Kabra(Sub)

VIII A

7.

Yash Kumar ( Sub)

VIII A

 

 Badminton (Jr. Girls)-May 2017

Winner:SHAKTI HOUSE

1.

Aarushi Aryana

VII B

2.

Shaurya Choithani (sub)

VIII C

 

Badminton (Jr. Boys)-May 2017

Winner:EKTA HOUSE

1.

Siddhant Chawla

VIII-C

2.

Piyush Hirwal(Sub)

VI-B

4.

Pratyush Saini(Sub)

VII-C

 

Badminton (Jr. Mixed)-May 2017

Winner:SHAKTI HOUSE

1.

Neil Gupta

VIII-A

2.

Aarushi Aryana

VII-B