School Overview Parent Portal Tagore Times Contact Us

 

 Junior Athletic Meet and Grand Parents Day Celebration in School

The school organised Junior Athletic Meet on 21 October 2022 for classes Nursery - V. After more than two weeks of consistent practice, the day started with the Nursery and kindergarten drills which highlighted the importance of coordination and teamwork, which should be instilled in oneself from a tender age. A torch run ignited the spirit of the participants and appreciated students with distinguished achievements in various fields of sports. The day continued with various exhibits by classes I to V, each leaving the pectators in awe who cherished the spirit of sportsmanship and determination of the participants, deeming the sky as the limit.

JR.SPORTS’ DAY 2022-23
RESULT

FLAT RACE BOYS NURSERY

NAME

CLASS & SEC

RAIF BIN ALTAF BHAT
NUR-D
RANVEER KHULBEY
NUR-C
IZZAN YARAK KALIM
NUR-C

POSITION

1

2

3

 

FLAT RACE GIRLS NURSERY

NAME
CLASS & SEC.
YASHWI SWAMI
NUR-A
YUVIKA
NUR-D
DUA KAMRAN
NUR-C

POSITION

1

2

3

 

MAGIC STICK (FUN RACE-GIRLS AND BOYS)

NAME
CLASS & SEC.
KUNJ JAISWAL
ABHIRAM KRISHNA
RUTVIK PRAJAPATI
NUR-B
ARYAN KUMAR YADAV
AARNAV SHARMA
KUSHAL AMBHAVTA
NUR-A
YUSUF RASHID
NABEEL ABBAS
IZHAN SAIF
NUR-B

POSITION

1

2

3

 

SAFAI ABHIYAN RACE

NAME
CLASS & SEC.
PALAVI DAS
SHIVANYA NARANG
NUR-A
UMANGPREET
MAYRA VERMA
NUR-C
NAISHA MEHTA
GEASHMA YADAV
NUR-D

POSITION

1

2

3

 

FLAT RACE BOYS KG

NAME
CLASS & SEC.
AVYAN KUMAR
KG-A
TARUSH KUMAR
KG-A
NAKUL SINGH
KG-C

POSITION

1

2

3

 

FLAT RACE GIRLS KG

NAME
CLASS & SEC.
SONAKSHI
KG-B
UPASANA KUMARI
KG-A
ISHANI
KG-D

POSITION

1

2

3

 

RACE TRACK MISSILES (FUN RACE-GIRLS AND BOYS)

NAME
CLASS & SEC.
HANIA WASIM
MANASH PANDEY 
KG-B
MAZIN ABIDI
IFZA KHAN
KG-C
NUMAIRA KHAN
MADHAV
KG-A
POSITION
1
2
3

 

TUNNEL RELAY

NAME
CLASS & SEC.
 
FATMA ZEHRA
SABHYA
SHIVAAY BATRA
KG-A
AAYRA SACHDEVA
MAHIT
KOSHLESH
KG-B
MEDHANI WADHWA
PARTH JASSAL
ALAVIAA SAINI
KG-C
POSITION
1
2
3

  

FLAT RACE BOYS CLASS - I

NAME
CLASS & SEC.
RAUSHAN KUMAR YADAV
I-D
KUNAL KUMAR
I-A
TANVEER KHARWAR
I-A
POSITION
1
2
3

 

FLAT RACE GIRLS CLASS - I

NAME
CLASS & SEC.
KHIRAD ZIA KHAN
I-B
ANUSHKA LAMA
I-A
AAYESHA AHMAD
I-C
POSITION
1
2
3

 

EACH ONE PLANT ONE CLASS - I

NAME
CLASS & SEC.
 
ANUSHIKAKUMARI
YUVRAJ KUMAR
RAFIA KHAN
 I-D
POORNVIKA BAINSHA
MD MUSA DANISH
DEEPIKA KISHORE
I-A
HAZEL KALRA
JANAMAJAY ANAND
ZAIRA KHAN
I-C
POSITION
1
2
3

 

SHAPE O MANIA CLASS - I

NAME
CLASS & SEC.
 
VIVAAN DHIR
PARTH BAISOYA
DAKSHITA THAKUR
 I-B
DHVIJ PANT
RITIK KUMAR
KHWAISH
I-B
DIVYANSH TANWAR
REYANSH SHARMA
AMNA ANSARI
I-D
POSITION
1
2
3

 

 

FLAT RACE BOYS CLASS - II

NAME
CLASS & SEC.
KUMAR ARYAN
II-A
KUMAR SHARAV
II-A
VIVAAN SHARMA
II-B
POSITION
1
2
3

 

FLAT RACE GIRLS CLASS - II

NAME
CLASS & SEC.
IZNA KHAN
II-B
VAISHAVI DHULIA
II-B
RIDDIMA SENGUPTA
II-B
POSITION
1
2
3

 

DISTANCE MATTERS RACE  CLASS - II

NAME
CLASS & SEC.
NUHA
TANISHK KOHLI
SWARNIKA RAI
MD ZOHAIB
ANA DOGRA
RIDAN GUPTA
II-B
INAYA CHAUDHARY
VIRAT VERMA
ALIZA BASHIR
IBRAHIM SIDDIQUI
PAKHI CHUGH
REYANSH DUA
II-B
AKRITI BOSE
SAHAJ KUMAR
PRAGUN KAUSHAL
HITANSHI SHARMA
KAIRA CHOPRA
 KABIR GREWAL
II-C
POSITION
1
2
3

 

FLAT RACE BOYS CLASS - III

NAME
CLASS & SEC.
KASHYAP KUMAR
III-A
PURAV
III-D
SHAUNAK KAVIN DE MALLIK
SIRJAN CHAWLA
III-B
POSITION
1
2
3

 

FLAT RACE GIRLS CLASS - III

NAME
CLASS & SEC.
HAZEL
III-D
SUDESHNA PANDA
III-B
PARI BASOYA
III-A
POSITION
1
2
3

 

FUN ON HEELS (FUN RACE)

NAME
CLASS & SEC.
 
DAKSH
MAYRA
ZISHAN
VANI
III-D
ASHRAY ROSHAN SHARMA
HARRSHETA MEHTA
MD. MAAZ RAZA KHAN
SONAKSHI JOSHI
III-A
SAMRAT BAISOYA
VIDUSHI VERMA
SOUMYADEEP MAITI
KRISHNAVI
III-B
POSITION
1
2
3

 

KEEP RIVERS ALIVE (FUN RACE)

NAME
CLASS & SEC.
 
SYED HAIDER NAQVI
AVISHKA BHARDWAJ
III-C
GOURANSH BASISTA
ABIYA AHSAN
III-C
AYAN JAVED
ADITI
III-D
POSITION
1
2
3

 

FLAT RACE BOYS CLASS - IV

NAME
CLASS & SEC.
 
KRITAGYA DABAS
IV-A
DHAIRYA BAISOYA
IV-B
ARIHAAN DHAWAN
IV-D
POSITION
1
2
3

 

FLAT RACE GIRLS CLASS - IV

NAME
CLASS & SEC.
GARIMA
IV-B
ASHNA
IV-B
SAANVI SINGH
IV-A
POSITION
1
2
3

 

GO GREEN FUN RACE CLASS - IV

NAME
CLASS & SEC.
VANSHIKA
ADVIK
RIANSH SHARMA
IV- B
SIDHI
KARTIK
AARAV BASISTA
IV- B
TEJASHAV
AKSHAT BISHIT
SHAGUN BASOYA
IV-A
POSITION
1
2
3

 

WADE YOUR WAY THROUGH (FUN RACE)

NAME
CLASS & SEC.
AREEBA
SNEHA
RAJ
IV- C
FATIMA
GEETIKA
ANSHUMAN
IV- C
SURBHI PAWAR
SHIVANSHI GHAI
BHARAT THAKKAR
IV-D
POSITION
1
2
3

 

FLAT RACE BOYS CLASS - V

NAME
CLASS & SEC.
ZUHAYR
V-C
DYUSH BAISOYA
V-B
LAVIK KHATHURIA
V-B
POSITION
1
2
3

 

FLAT RACE GIRLS

NAME
CLASS & SEC.
ALIA THAPA
V-B
MUZAYNAH WAHEED
V-A
HINA SHAHI
V-B
POSITION
1
2
3

 

RATTLING LEGS (FUN RACE)

NAME
CLASS & SEC.
MANHA
KARTIK
KHUSHI
V-C
ARADHYA
VAHIN MALHOTRA
JISHA RAINA
V-A
YASHIKA BHARTI
ALEX
PREMA
V-D
POSITION
1
2
3

 

GO GETTERS (FUN RACE)

NAME
CLASS & SEC.
REYANSH
SAMARIA
JAGRIV SETHI
V-C
AISHWARY VERMA
AYESHA BURNEY
PARTH TAHILYANI
V-A
VISHESH PRASAD
ELISHA HALDER
ARADHAY SETH
V-A
POSITION
1
2
3
Archive
BACK